top of page

Pure Pearl

 • 18. yüzyılda ortaya çıkan Rokoko akımı sanatın birçok alanında kullanılmıştır. Estetik kıvrımlara sahip deniz kabuğu, bitkisel desen ve motifler tercih edilmiştir.
  Rokoko sanat akımını kalemimize taşımak istediğimizde, bu akımı yansıtan en uygun ve doğru malzemeyi bulmamız oldukça önemliydi. Uzun araştırmalarımız sonucunda doğru malzemeye nihayet ulaştık; sedefli görünümüyle ve rengarenk pastel tonlarıyla, çeşitli kıvrımlara sahip o dönemin mimari yorumunu barındıran inci ve deniz kabuğu konseptine uygun bu malzeme ile dolma kalem tasarımımıza detay ve zerafet eklemek için yola koyulduk. 
  Ancak asıl konu; bu konsepti kalem üzerinde nasıl yorumladık?
  Kalem kapağı ve gövdesinin arka kısımlarında kullanmak istediğimiz tepeliklere, rengi ve parlaklığıyla mükemmelliğe kavuşması uzun yıllar alan inciler yerleştirdik. Oluşumunu sağlayan istiridyenin içerisindeymiş hissini yaratmak adına hem kapağın hem gövdenin çevresini gümüşten istiridye kabuklarını sararak bir taç formu oluşturduk. 
  Adeta bir prenses tacı gibi...
  Dolma kalememizin gövdesine ise kıvrımlı, bitkisel süslemesi olan bir yüzük tasarlayarak kalemimizi eşsiz formuna kavuşturduk.
  Her aşamasında bizleri inanılmaz heyecanlandıran yeni tasarımımızı sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz...

Malzeme

Alümilit

Aksesuar

925k Gümüş

Dolum Sistemi

Konvertör / Kartuş

Çelik / Altın

Fiyat

395 $ - Tax Included

* Altın uç için iletişime geçiniz.

bottom of page